ЯК ПРАЦЮЄ LED-ТЕРАПІЯ

LED-терапія, або світлова терапія, ґрунтується на здатності шкіри поглинати світло і перетворювати його в енергію. Ця енергія, в свою чергу, викликає в клітинах шкіри певні реакції – прискорює відновні процеси, стимулює вироблення колагену, підвищує еластичність, бореться з бактеріями, вирівнює тон шкіри і виводить токсини. 

Ідеєю для використання світлової терапії в догляді за особою послужило сонце – про вплив сонячних променів на стан шкіри відомо давно. І спочатку навіть робилися спроби лікувати шкіру штучним ультрафіолетом, які не мали успіху. Пізніше, коли з’ясувалося, що ультрафіолет не тільки не лікує, а й призводить до фотостаріння і різних захворювань, від практики впливу на шкіру ультрафіолетом відмовилися, але дослідження на дану тему не припинялися. І вже через деякий час стало зрозумілим, що сприятливо на шкіру впливають не всі сонячні промені, а тільки хвилі певної довжини. Саме тому в косметичних LED-пристроях, на відміну від сонця, ви не знайдете того спектра променів, який міг би зробити негативний вплив. 

Для створення штучних променів використовуються хімічні сполуки, які під впливом сили струму випромінюють світлові хвилі певної довжини і, відповідно, певного кольору, імітуючи сонячні промені. У косметології найчастіше використовуються синій, червоний, зелений і оранжевий колір, кожен з яких проникає на різну глибину верхніх шарів шкіри і вирішує різні завдання.

 

LED-ТЕРАПІЯ ЧЕРВОНИМ СВІТЛОМ 

Червоне світло в світлової терапії використовується для антивікового догляду. Він має довжину хвилі 633 – 830 нанометрів і проникає в шари шкіри на глибину 4-5 мм. Така довжина хвилі дозволяє світлу проникнути в шари дерми, де знаходяться фібробласти, що відповідають за вироблення колагену і еластину. Крім того, червоне світло поліпшує циркуляцію крові, тим самим насичуючи клітини киснем і живильними компонентами. 

Чого чекати від LED-терапії червоним світлом: 

  • стимулювання вироблення колагену і фотоомолоджування за рахунок поліпшення клітинного метаболізму. Більш того, згідно досліджень, ці процеси тривають ще протягом 21 дня після впливу на шкіру червоним світлом.
  • скорочення глибини зморшок і підвищення еластичності шкіри. Питання скорочення зморшок за рахунок червоного світла вивчений дуже ретельно, і численними дослідженнями доведено, що при регулярному використанні світлотерапії глибина зморшок значно скорочується, а шкіра стає більш пружною. Деякі дослідження показали дуже хороші результати, внаслідок чого зморшки зменшувалися до 36%, а еластичність шкіри підвищувалася до 19%.
  • прискорений синтез ДНК і РНК, що призводить до відновлення клітин шкіри
  • насичення клітин шкіри киснем і живильними інгредієнтами завдяки поліпшеному кровообігу
  • зменшення запалень, чорних крапок і боротьба з висипаннями 

LED-терапію з використанням червоного світла потрібно проводити мінімум раз в тиждень, але чим частіше процедури, тим краще.

LED-ТЕРАПІЯ СИНІМ СВІТЛОМ 

Терапія синім світлом спрямована на лікування акне і комедонов, так як бореться з однією з найпоширеніших причин висипань – бактерією ropionibacterium acne (вона живе в заблокованих порах і харчується жирними кислотами себума). 

Синє світло випромінює хвилі короткої довжини (400 – 510 нанометрів) і в діапазоні хвиль знаходиться поруч з ультрафіолетом, що наділяє його тими ж антибактеріальними властивостями, але не ставить під шкіру додатковому ризику. Він проникає лише в самі верхні шари шкіри (на 1 мм), але цього достатньо, щоб наситити шкіру киснем, який призводить бактерії ropionibacterium acne до їх загибелі. Особливо хороші результати така терапія показала на шкірі людей зі слабкою і середньою формою акне – вже через тиждень щоденного терапії кількість чорних крапок може зменшитися на 41.5%, а висипань – до 30.4%. Менш ефективний синє світло в лікуванні кістозного акне і вугрів, але при великій кількості процедур теж буде корисним. 

Також LED-лампи з синім світлом допомагають попередити появу висипань, тому в догляді будуть корисні практично всім.

LED-ТЕРАПІЯ ЗЕЛЕНИМ СВІТЛОМ 

Зелене світло LED-ламп допомагає в боротьбі з пігментацією і передчасним старінням шкіри, і має довжину хвилі 515-520 нанометрів. У порівнянні з червоним і синім світлом, зелені лампи не настільки досліджені, але вже зараз є докази того, що вони здатні освітлити веснянки і плями, викликані тривалим перебуванням на сонці, прибрати почервоніння і вирівняти тон шкіри.